Wydawca treści Wydawca treści

X Skate-Maraton Borów DOLNOŚLĄSKICH

W dniach 24-25.06.2017r..odbyły się  Dni Gminy Osiecznica  i  X Skate Maraton w Osiecznicy pod patronatem Dyrektora RDLP we Wrocławiu.

Przy stoiskach Nadleśnictw przygotowano gry i zabawy podczas których dzieci i dorośli mogli pochwalić się sprawnością w rzucaniu szyszkami do celu, wbijaniu gwoździ i cięciu drewna. Wspaniałe prace plastyczne najmłodszych  oraz wiedza osób odwiedzających leśne stoiska podczas rozpoznawania pędów drzew i krzewów , fragmentów drewna , wizerunków i tropów zwierząt mieszkających w leśnych ostępach, zaowocowała licznymi nagrodami o charakterze edukacyjnym.

 

Oficjalny serwis Skate- Maratonu


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

SADZENIE LASU w 2017 roku -relacja

SADZENIE LASU w 2017 roku -relacja

W dniu 03.04.2017r. klasa I Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu wzięła udział w akcji  sadzenia lasu. Młodzież miała okazję odnowić fragment lasu na tzw. "gniazdach" dwuletnimi sadzonkami Buka. pospolitego  Praca była trudna ze względu na warunki pogodowe i konieczność wykopywania dość głębokich dołków pod sadzonki.

Nie zniechęcił jednak nikogo  rzęsisty deszcz i chłód ani ryzyko pojawienia się odcisków na rękach od ciężkiej pracy.

Pracownicy Nadleśnictwa są pełni podziwu dla całej klasy i jej wychowawców za wytrwałość , rzetelne i fachowe wykonanie nowych nasadzeń czyli za pomoc w odnawianiu naszych cennych leśnych zasobów.

DZIĘKUJEMY :)

 

Link do strony Gimnazjum

Dla zainteresowanych przedstawiamy poniżej ulotkę z informacjami dotyczącymi sadzenia drzew.

Informacje o Akcji 1000 drzew na minutę!